Transporto priemonių charakteristika ir informacija apie automobilių eksploataciją yra svarbi kiekvienam vairuotojui. Šiame straipsnyje pateikiame detalią informaciją apie įvairių „Volvo“ modelių degalų sąnaudas ir kitus eksploatacinius rodiklius.
Automobilio degalų sąnaudos matuojamos litrais 100 km, o CO₂ emisija - CO₂ gramais kilometrui. Atnaujinta: 2023-06-08.
Pastaba: Jei nėra sąnaudų ir emisijos duomenų, vadinasi, jie įtraukti į kartu pateiktą priedą.

Bendrieji Degalų Sąnaudų ir Emisijos Matavimo Principai
Naujasis WLTP Standartas
Nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. (imtinai) buvo pristatytas naujas standartas, skirtas automobilio sąnaudoms skaičiuoti. WLTP (pasaulinė suderintoji lengvųjų transporto priemonių bandymo procedūra) perteikia vidutines kasdienio važiavimo sąlygas. Palyginti su ankstesniu standartu (NEDC), WLTP atsižvelgia ne tik į įvairesnes kelių eismo sąlygas ir greičius, bet ir į įrangą bei svorio klases.
Bandymų metu pasirinktinė įranga, turinti įtakos sąnaudoms (pvz., oro kondicionierius, sėdynių šildytuvai ir pan.), yra deaktyvuojama. Naujasis standartas turėtų pateikti realistiškesnius degalų sąnaudų ir anglies dioksido emisijos įverčius. Šiomis vertėmis siekiama leisti palyginti skirtingus automobilius, o ne perteikti tipines įprastas sąnaudas.
Važiavimo Ciklų Profiliai
Važiavimo cikle imituojamas faktinis vidutinis važiavimas automobiliu. Standartas grindžiamas keturiais skirtingais važiavimo ciklų profiliais. Keturi važiavimo ciklų profiliai yra:
- važiavimas mieste - lėtai;
- važiavimas priemiestyje - vidutiniškai;
- važiavimas užmiestyje - greitai;
- važiavimas automagistrale - labai greitai.
Kiekvienam važiavimo ciklui turi įtakos įvairios sąlygos, pvz., greitis, laikas ir rida. Lentelėje pateikta oficiali važiavimo įvairiomis sąlygomis vertė - tai mišri keturių važiavimo ciklų vertė, apskaičiuota vadovaujantis teisiniais reikalavimais.
Siekiant ekstrapoliuoti anglies dioksido (CO₂) emisiją, visų keturių važiavimo ciklų metu renkamos išmetamosios dujos.

„Volvo“ Lengvųjų Automobilių Degalų Sąnaudos ir CO₂ Emisija
Kuro sąnaudų ir emisijos vertės, išdėstytos lentelėse, yra grindžiamos konkrečiais ES ciklais, kurie yra taikomi bazinės versijos automobiliams be papildomos įrangos. Automobilio svoris gali būti didesnis: tai priklauso nuo sumontuotos įrangos. Ši įranga bei automobilio pakrovimas didina kuro sąnaudų ir anglies dioksido emisijos rodiklius.
Daugelyje rinkų automobilio unikalios degalų sąnaudų ir CO₂ emisijos vertės pateikiamos automobilio registracijos dokumentuose. Pagal WLTP, kiekvieno automobilio degalų sąnaudos ir CO₂ emisija skiriasi, atsižvelgiant į įrangos lygį. Šios vertės svyruoja nuo mažų iki didelių.
„Volvo XC60“ Degalų Sąnaudų Duomenys
| Modelis (Variklio kodas) | Galia (AG) | Kuro sąnaudos mieste (l/100km) | Kuro sąnaudos užmiestyje (l/100km) | Kuro sąnaudos vidutinės (l/100km) | CO2 emisija (g/km) |
|---|---|---|---|---|---|
| T5 (B4204T11) | 207 | 8,8 | 5,5 | 6,7 | 157 |
| T5 AWD (B5254T12) | 264 | 11,3 | 6,7 | 8,4 | 197 |
| T6 (B4204T9) | 212 | 9,1 | 5,8 | 7,0 | 163 |
| T6 AWD (B4204T9) | 230 | 9,9 | 6,4 | 7,7 | 179 |
| D3 (D4204T4) | 127 | 4,9 | 4,2 | 4,5 | 117 |
| D3 (D4204T4) | 143 | 5,5 | 4,3 | 4,7 | 124 |
| D4 (D4204T14) | 127 | 4,9 | 4,2 | 4,5 | 117 |
| D4 (D4204T14) | 143 | 5,5 | 4,3 | 4,7 | 124 |
| D4 AWD (D5244T21) | 156 | 5,9 | 4,8 | 5,2 | 137 |
| D4 AWD (D5244T21) | 176 | 6,7 | 5,1 | 5,7 | 149 |
| D4 AWD (D5244T17) | 156 | 5,9 | 4,8 | 5,2 | 137 |
| D4 AWD (D5244T17) | 176 | 6,7 | 5,1 | 5,7 | 149 |
| D5 AWD (D5244T22) | 156 | 5,9 | 4,8 | 5,2 | 137 |
| D5 AWD (D5244T20) | 176 | 6,7 | 5,1 | 5,7 | 149 |
„Volvo S60“ Degalų Sąnaudų Duomenys
| Modelis (Variklio kodas) | Galia (AG) | Kuro sąnaudos mieste (l/100km) | Kuro sąnaudos užmiestyje (l/100km) | Kuro sąnaudos vidutinės (l/100km) | CO2 emisija (g/km) |
|---|---|---|---|---|---|
| T3 (B4164T3) | 165 | 7,1 | 4,6 | 5,5 | 129 |
| T3 (B4164T3) | 220 | 9,5 | 5,4 | 6,8 | 159 |
| T4 (B4164T) | 170 | 7,3 | 4,9 | 5,8 | 134 |
| T4 (B4164T) | 220 | 9,5 | 5,4 | 6,8 | 159 |
| T4 (B5204T8) | 284 | 12,1 | 6,1 | 8,3 | 194 |
| T4F (B4164T2) | 220 | 9,5 | 5,3 | 6,8 | 159 |
| T5 (B4204T11) | 190 | 8,3 | 4,7 | 6,0 | 139 |
| T5 (B4204T11) | 188 | 8,2 | 4,6 | 5,9 | 137 |
| T6 (B4204T9) | 204 | 8,8 | 5,1 | 6,4 | 149 |
| T6 AWD (B6304T4) | 337 | 14,5 | 7,3 | 9,9 | 231 |
| D2 (D4162T) | 134 | 5,1 | 3,9 | 4,3 | 103 |
| D2 (D4162T) | 115 | 4,4 | 3,6 | 3,9 | 96 |
| D2 (D4162T) | 130 | 4,9 | 4,0 | 4,3 | 105 |
| D2 (D4162T) | 123 | 4,7 | 3,7 | 4,1 | 98 |
| D3 (D5204T7) | 135 | 5,1 | 3,9 | 4,3 | 102 |
| D3 (D5204T7) | 158 | 6,0 | 4,1 | 4,8 | 107 |
| D4 (D5204T3) | 135 | 5,1 | 3,9 | 4,3 | 102 |
| D4 (D5204T3) | 207 | 7,9 | 4,6 | 5,8 | 152 |
| D4 (D5204T3) | 158 | 6,0 | 4,1 | 4,8 | 107 |
| D4 (D4204T5) | 112 | 4,3 | 3,6 | 3,8 | 92 |
| D4 (D4204T5) | 110 | 4,3 | 3,4 | 3,7 | 90 |
| D4 (D4204T5) | 131 | 5,0 | 3,7 | 4,2 | 97 |
| D4 (D4204T5) | 129 | 4,9 | 3,7 | 4,1 | 95 |
| D5 (D5244T11) | 149 | 5,7 | 3,8 | 4,5 | 101 |
| D5 (D5244T15) | 211 | 8,1 | 4,6 | 5,9 | 121 |
| D5 AWD (D5244T15) | 213 | 8,1 | 4,7 | 5,9 | 123 |
„Volvo XC90“ Degalų Sąnaudų Duomenys
Toliau pateiktoje lentelėje apibendrinami pagrindiniai „Volvo XC90“ modelio variantų techniniai duomenys, įskaitant kuro sąnaudas ir CO₂ emisiją:
| Modelis | Galia (AG) | Kuro sąnaudos (l/100 km) Mieste | Kuro sąnaudos (l/100 km) Užmiestyje | Kuro sąnaudos (l/100 km) Vidutinės | CO2 emisija (g/km) |
|---|---|---|---|---|---|
| T5 AWD (B4204T23) | 220 | 9.5 | 6.5 | 7.6 | 176 |
| T5 AWD (B4204T23) | 217 | 9.3 | 6.5 | 7.5 | 174 |
| T6 AWD (B4204T27) | 229 | 9.8 | 7.0 | 8.0 | 186 |
| T6 AWD (B4204T27) | 224 | 9.6 | 6.6 | 7.7 | 179 |
| D4 (D4204T14) | 152 | 5.8 | 4.9 | 5.2 | 136 |
| D4 AWD (D4204T6) | 168 | 6.4 | 5.5 | 5.8 | 152 |
| D4 AWD (D4204T6) | 164 | 6.2 | 5.4 | 5.7 | 149 |
| D5 AWD (D4204T11) | 168 | 6.4 | 5.5 | 5.8 | 152 |
| D5 AWD (D4204T11) | 164 | 6.2 | 5.4 | 5.7 | 149 |

Veiksniai, Turintys Įtakos Kuro Sąnaudoms
Degalų sąnaudos gali būti didesnės, lyginant su lentelėse nurodytomis vertėmis, dėl kelių priežasčių. Toliau pateikiame kelis pavyzdžius:
- Automobilyje yra papildomos įrangos, dėl ko jis sunkesnis.
- Vairuotojo vairavimo stilius. Agresyvus vairavimas su staigiais greitėjimais ir stabdymais didina sąnaudas.
- Jei klientas pasirenka kitokius nei bazinio automobilio modelio ratus, gali padidėti riedėjimo pasipriešinimas.
- Važiuojant dideliu greičiu, didėja oro pasipriešinimas.
- Degalų kokybė, kelio ir eismo sąlygos, orai ir automobilio būklė.
Pirmiau pateiktų pavyzdžių derinys gali gerokai padidinti sąnaudas. Lyginant su ES važiavimo ciklais, kurie yra naudojami automobiliui sertifikuoti ir kuriais yra grindžiami lentelėse pateikiami kuro sąnaudų rodikliai, galimi dideli nukrypimai. Papildomos informacijos rasite nurodytuose reglamentuose.
Pastaba: Ekstremalios oro sąlygos, važiavimas su priekaba arba važiavimas dideliame aukštyje, prastesnės, negu rekomenduojama, kokybės degalai - tai veiksniai, kurie ženkliai padidina automobilio degalų suvartojimą.
Visi degalų taupymo patarimai per 12 minučių
Vartotojų Patirtys ir Praktiniai Pastebėjimai su „Volvo XC90“
„Volvo XC90“ Bendrieji Atsiliepimai (Naudotas Automobilis)
Vienas vairuotojas pasidalino patirtimi apie naudotą „Volvo XC90“ su 210 000 km rida (2016 m. gamybos, iš Olandijos, pirkta per LONGO su ridos ir naudojimo istorijos garantija). Komplektacija buvo viena kuklesnių. Vairuotojas nurodė, kad nors apžvalgininkai gąsdino apie elektronikos gedimus, kol kas blogybių nepastebėta.
Automobilio eksterjeras vertinamas kaip labai solidus. Jis puikiai važiuoja autostradoje dideliais greičiais: tyliai ir stabiliai (lengvai pasiekta 200 km/h Vokietijoje). Taip pat gerai elgiasi bekelėje - išbandytas minkštame smėlyje, moliuose ir giliame sniege, dėka aukšto dugno, didelių ratų ir AWD.
Miesto sąlygomis manevravimas mažiau smagus dėl automatinės dėžės, kuri, nuspaudus akceleratorių, pagalvoja, persimeta į žemesnę pavarą ir variklis nemaloniai užkruokia, kol įsibėgėja turbina. Nors galios pakanka, variklio garsas ir uždelsimas skatina ramesnį vairavimą. Vairas yra paklusnus ir informatyvus, stabdžiai - puikūs.
Tarp pastebėtų gedimų: žiemą užšalo galinių durelių spynelės, teko keisti į naujesnio modelio (~2x90 € + darbas). Taip pat keistos priekinės pakabos svirtys - brangios (~300 €/vnt. originalas), tačiau, tikimasi, tarnaus ilgai. Variklis valgo alyvą (~1 l/3000-4000 km), todėl būtina vežiotis atsarginį litrą. Vienąkart pasibaigus degalams, automobilis užsivedė užpylus kuro, o gamintojas numatė sistemos nuorinimo galimybę su įmontuotu siurbliuku.
Automobilis sėkmingai praėjo techninę apžiūrą be jokio specialaus paruošimo, o tai nustebino, lyginant su ankstesniais savininko automobiliais. Vairuotojas teigia, kad „Volvo“ pagamintas rimčiau ir yra patvaresnis nei jo ankstesni „Nissan“, „Audi“, „Mercedes“, „Renault“ ir „Toyota“ modeliai.
Vairuotojas išreiškė nusivylimą „Longo“ siūloma „Mango“ garantija, kuri pasirodė praktiškai neįgyvendinama, kai servise buvo aptiktas pakabos gedimas. Dėl to teko patirti ~2500 € nuostolių. Be to, daugeliui tipinių gedimų (pvz., durelių spynelėms) ši garantija negaliojo.
Automobilis įsigytas 2021 m. pabaigoje ir naudojamas labai intensyviai. Apibendrinant, „Volvo“ sukelia teigiamas emocijas ir yra laikomas vienu geriausių šeimyninių visureigių rinkoje.
„Volvo XC90 Recharge T8“ (Hibridas)
„Volvo XC90 Recharge T8“ savininkas džiaugiasi trimis variklio režimais: visiškai elektriniu (mažos galios, apie 50 km ridos), hibridiniu („Pure“ ir „Power“ vidurkis) ir galingiausiu „Power“ režimu. Pastarasis užtikrina sklandų ir malonų įsibėgėjimą, ypač naudingą bekelėje ar ant prastos kelio dangos.
„Power“ režimu variklis dirba 100%, ir važiuojant šiuo režimu variklis sparčiai naudoja alyvą, todėl reikia reguliariai tikrinti jos lygį ir vežiotis atsarginį litrą.
Kiti privalumai: be galo gražus ir skoningas salonas, didžiulė bagažinė, efektyvus vizualinis parkavimo asistentas ir solidus išorės dizainas.
Tačiau nurodomi ir reikšmingi minusai: didelės kuro sąnaudos - automobilis „siurbia kurą“, net užmiestyje suvartodamas apie 13 litrų. Be to, kuro bakas nėra itin didelis - 70 litrų.
Informacinė ir Valdymo Sistema Naujuose „Volvo XC90“
Vienas iš naujo „XC90 Recharge T8“ su „Android“ ir „Google Apps“ savininkų išsakė daug neigiamų atsiliepimų apie informacinę ir valdymo sistemą. Nors techninė automobilio pusė (galia, salono tyla, pakaba ir valdymas) vertinama teigiamai, informacinė sistema apibūdinama kaip „nelaimė visiška“ - pusė funkcijų pakimba, neveikia.
Pastebėtos problemos: automobilio negalima užvesti nuotoliniu būdu, nuotolinis atrakinimas/užrakinimas veikia su pertrūkiais, kelis kartus dingo garsas iš audiosistemos (įskaitant posūkio garsinį signalą). „Google Maps“ pakibdavo, reikalavo visos sistemos perkrovimo. Stoglangio užuolaidėlė automatiškai neužsidaro, nors nustatymuose įjungtas automatinis uždarymas.
Konfigūravimo galimybių liko apie 20% lyginant su ankstesne versija. Jutiklinis ekranas atima daug vairuotojo laiko, norint greitai ką nors pakeisti. Trūksta bent kelių paprastų mygtukų, pvz., greitam salono pašildymui ar oro recirkuliacijai. Kiekvieną kartą įlipus į automobilį, reikia gaišti laiką nustatymams. Nėra individualaus vairuotojo parametrų išsaugojimo, dėl ko automobilis įvardijamas kaip „pusiau pensininko automobilis“.
Sistemos palyginimas su senesne „Volvo“ informacine sistema rodo didelį nuosmukį. Nepaisant to, kad nuo automobilio pagaminimo praėjo daugiau nei pusmetis, gamintojas nepateikė jokių naudingų atnaujinimų ar klaidų pataisymų.
Kritikos sulaukė ir „Aisin“ pavarų dėžė, kuri atsilieka nuo konkurentų (ZF, 9G, DSG), ypač ZF. „Aisin“ dėžė laiko maksimaliai tik 480 Nm sukimo momentą, dėl ko „Volvo“ priversta montuoti tik 3 ir 4 cilindrų variklius. Paminima, kad 4 cilindrų D5 varikliai yra pilni brangių problemų jau iki 200 000 km ridos. Apibendrinant, trūksta variklio-dėžės dermės, važiavimas neįtraukia, nėra gražesnio variklio garso.
Vairavimo pojūtis atkabintas nuo kelio, todėl automobilis labiau tinka šeimoms ar solidesnio amžiaus žmonėms, o ne „vairuotojams“. Vienintelis dalykas, kas verta pinigų - tai automobilio vidus: sėdynės, visas salonas, garso aparatūra, medžiagų kokybė, stilius (pastarasis - „meilė iš pirmo žvilgsnio“). Tačiau planšetė vietoj tikrų mygtukų taip pat tinka ne visiems.
„Volvo XC90 Inscription Polestar“
Vienas savininkas dalijasi įspūdžiais apie „XC90 Inscription“ (2016 m.) su „Polestar“ chiptuning'u, padidinusiu galią iki 238 AG. Automobilis apibūdinamas kaip puikus dinamiškas didelis automobilis, tinkantis visapusiškoms išvykoms mieste ir užmiestyje.
Rekomenduojama rinktis reikalingiausius paketus: LED šviesos adapterį, praktiškumo, komforto ir vaikų paketus. Per daugiau nei 45 000 km (daugiausia mieste ir retkarčiais ilgesnės kelionės) dėl garantijos kreiptasi du kartus: dėl galinių diskų (pakeisti nemokamai) ir dėl tepalo riebokšlio (gamyklinis brokas, pakeitimas užtruko savaitę). Kitų nusiskundimų dėl automobilio nebuvo.
Ypač pabrėžiamos sėdynės: nors paprastos (be masažo, bet su ištraukiama pagalve), jos labai patogios, leidžiančios be nuovargio nuvažiuoti 20 valandų. Didžiausias minusas - nuvertėjimas parduodant. Pardavinėjant per prekybos agentą, kaina buvo smarkiai numesta.
Lyginant su konkurentais, „BMW X5“ dyzelinas (3 l, 249 AG) yra geras, bet per mažai vietos šeimai ir brangesnis už „Volvo“ (įskaitant KASKO). „Audi Q7“ taip pat puikus ir brangesnis, tačiau žiemą „Volvo“ laikoma patikimesne, o šildytuvas ir „Volvo On-call“ - nepakeičiami privalumai.
„Volvo FH“ Vilkikų Kuro Sąnaudų Optimizavimas
Visų vilkikų, tarp jų ir „Volvo FH“, degalų sąnaudoms įtakos turi šie veiksniai: variklio tipas, apkrovos sąlygos, vairavimo stilius, reljefas ir kelio sąlygos. Svarbus vaidmuo taip pat tenka pačiai vilkiko komplektacijai bei naudojamoms papildomoms sistemoms ir technologijoms, kurių tikslas - sumažinti kuro sąnaudas.
Vidutinės vilkikų „Volvo FH“ su dyzeliniais varikliais degalų sąnaudos, atsižvelgiant į apkrovą, važiavimo sąlygas ir variklio specifikacijas, gali svyruoti nuo 25 iki 35 litrų 100 kilometrų (l/100 km). O pasirinkus gamtinių dujų variklį, degalų naudojimo efektyvumas gali būti dar didesnis, tokiu būdu taip pat sumažinant išmetamo anglies dioksido kiekį. Gamtinių dujų variklių degalų sąnaudos matuojamos kilogramais 100 kilometrų (kg/100 km). Pavyzdžiui, suskystintų dujų (LNG) variklių degalų sąnaudos gali siekti 20-30 kg/100 km, o suslėgtų dujų (CNG) variklių - 25-35 kg/100 km.
Sistemos ir Technologijos
Paties variklio patobulinimai, aerodinamiką gerinančios technologijos bei jėgos agregatų veikimą optimizuojančios sistemos taip pat gerokai prisideda prie degalų naudojimo optimizavimo.
- Degalų sąnaudų mažinimo sistema „I-Save“: Skirta važiuojant didelius atstumus, užtikrina malonų vairavimą ir geresnes važiavimo savybes. Ji optimizuoja greitį, pavarų perjungimą ir stabdymą varikliu atsižvelgiant į topografiją, kelio vingius, žiedines sankryžas ir greičio apribojimus.
- Programa „I-See“: Įeina į „I-Save“ sistemos paketą ir užtikrina informacijos apie priekyje esantį kelią panaudojimą siekiant optimizuoti greitį, pavarų perjungimą ir stabdymą varikliu.
- Automatinės pavarų dėžės „I-Shift“: „Volvo“ automatizuotų pavarų dėžių gama, kuri leidžia lengviau, patogiau ir taupiau vairuoti. Pavara automatiškai perjungiama tinkamiausiu momentu, o pavarų keitimo greitis yra didesnis.
Degalų ir Energijos Sąnaudų Stebėjimo Paslaugos
„Volvo“ teikia degalų ir energijos sąnaudų stebėjimo paslaugas, tokias kaip „Degalai ir aplinka“. Lengvai suprantamos ataskaitos suteikia aiškią degalų sąnaudų, nuvažiuoto atstumo, emisijos lygių ir daugelio kitų rodiklių apžvalgą, leidžiančią rasti daugiau būdų, kaip sutaupyti degalų. Be to, ši paslauga leidžia stebėti vairuotojų darbo efektyvumą ir nustatyti, kodėl vienas vairuotojas sunaudoja daugiau degalų nei kitas.
Verta nepamiršti, kad sumažinti degalų sąnaudas padeda ir tinkama techninė priežiūra bei parko valdymo paslaugos.

