Šioje straipsnio dalyje pateikiama išsami informacija apie UAB „Elinta Motors“ - jos rekvizitus, veiklos sritis, finansinius rodiklius, kreditingumo vertinimus, informaciją apie darbuotojus bei kitus svarbius duomenis.
Bendroji informacija ir rekvizitai
UAB „Elinta Motors“ buvo įkurta 2017 m. rugsėjo 13 d., trečiadienį. Teisinė forma yra Uždaroji akcinė bendrovė. Pagrindinė įmonės veikla yra variklinių transporto priemonių elektros ir elektroninės įrangos gamyba (EVRK 2.1 kodas: 29.31.00).
Bendrovė valdoma 8 akcininkų, o atstovavimo teisė - vienasmenis atstovavimas. Jos teisinis statusas yra veikiantis. Visi duomenys apie UAB „Elinta Motors“ yra atnaujinami kasdien ir atitinka pirminį duomenų šaltinį.
- Įmonės kodas: 304638131
- PVM mokėtojo kodas: LT100011420114 (nuo 2018-02-02)
- Įmonės vadovas/atstovas: Laurynas Jokužis, Direktorius
- Įstatinis kapitalas: 5 240,00 EUR
Registracijos adresas
Bendrovės buveinės registracijos adresas yra Kauno r. sav., Karmėlavos sen., Biruliškių k., Terminalo g. 5, LT-54469. Registracijos adresas yra pasikeitęs iš Kauno r. sav., Karmėlavos sen., Biruliškių k., Terminalo g. 3 į Kauno r. sav., Karmėlavos sen., Biruliškių k., Terminalo g. 5.

Veikla ir produkcija
Nuo 2013 metų UAB „Elinta Motors“ kuria traukos sistemas, kurios suteikia galimybę bet kokį automobilį paversti varomu elektra. Su mūsų galios sistemomis Europos keliais nuvažiuota daugiau nei 10 mln. kilometrų. Technologijos yra patikimos, realiai išbandytos ir patikrintos. Tarp savo klasės elektromobilių išsiskiriame didžiausiu efektyvumu.
Esame autobusų ir komercinio transporto lyderiai Europoje. „Elinta Motors“ traukos sistemos eksportuojamos į 20 Europos šalių. Dirbame pagal tarptautiniu mastu pripažintą ISO 9001 Kokybės kontrolės standartą.
R&D skyrius nuolat tobulina sistemas, viską atlieka ir gamina vienoje vietoje nuo brėžinių iki surinkimo. Kurdami traukos sistemas naudojame naujausias ir pažangiausias technologijas.
Pavaros sistemos
Sėkmingiausias mūsų produktas - traukos pavaros sistemos. Jos sukurtos tokiems standartiniams komercinio transporto autobusams kaip „Iveco Daily“, „MB Sprinter“, „VW Crafter“ ir „MAN TGE“, kurių svoris siekia iki 7,2 t. Galime pasiūlyti įvairias konfigūracijas nuo 80 kW įkraunamų hibridų iki 150 kW pilnai varomų elektra. Visi mūsų produktai atitinka ECE-R (Europe Vehicle Certification). Atsižvelgiant į kliento poreikius, jie gali būti pritaikyti daugiau nei 20 skirtingų modelių automobiliams.
Varikliai ir valdikliai
„Elinta Motors“ sukurtos ir pagamintos jėgos pavaros sistemos apima didelės galios ir efektyvumo indukcinius variklius.
Įmonės veiklos tikslai, nurodyti juridinių asmenų registre: pagrindinis Bendrovės veiklos tikslas yra tenkinti privačius interesus siekiant ekonominės naudos sau ir Bendrovės akcininkams. Bendrovės veiklos objektas yra traukos sistemų ir akumuliatorių modulių kūrimas ir gamyba elektriniam ir hibridiniam transportui bei visa kita su tuo susijusi veikla ir paslaugų teikimas.

Finansiniai rodikliai
Šioje dalyje pateikiami svarbiausi UAB „Elinta Motors“ finansiniai rodikliai.
Finansinės ataskaitos apžvalga
Nuo 2022 m. viešųjų įstaigų, asociacijų ir labdaros ir paramos fondų finansiniuose duomenyse pateikiamos visos pajamos, kurias sudaro pardavimo pajamų, finansavimo pajamų ir visų kitų pajamų suma.
Pardavimai vienam darbuotojui yra populiarus efektyvumo rodiklis, dažnai naudojamas norint įvertinti įmonės veiklos efektyvumą. Skaičiuojant rodiklį dažniausiai pateikiamas vidutinis metinis darbuotojų skaičius.
Pelnas vienam darbuotojui yra priskiriamas įmonės augimo rodikliams. Jis parodo, kiek pelno tenka vienam įmonės darbuotojui.
Bendras pelningumas (%) - įmonės veiklos efektyvumo vertinimo rodiklis, apskaičiuojamas kaip bendrojo pelno ir pardavimo pajamų santykis.
Grynasis pelningumas (%) - įmonės veiklos efektyvumo vertinimo rodiklis, skaičiuojamas kaip grynojo pelno ir pardavimų santykis. Jis parodo, kiek eurų grynojo pelno duoda 1 euro (ar kito piniginio vieneto) vertės pardavimai.
Apyvartinio kapitalo poreikio rodiklis parodo, kiek įmonei reikia lėšų verslui vystyti bei palaikyti.
Skolos / nuosavybės rodiklis arba įmonės finansinės priklausomybės koeficientas atskleidžia įmonės kapitalo struktūrą lyginant įmonės skolas su įmonės nuosavu kapitalu. Aukšta rodiklio reikšmė rodo, kad įmonės finansų politika yra agresyvi, kadangi įmonė naudojasi didelėmis skolintomis lėšomis, kas didina įmonės veiklos rizikingumą.
EBITDA marža - tai įmonės veiklos pelningumo kaip visų įmonės pajamų procentinės dalies įvertinimas. Ji yra lygi pelnui prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA), padalytą iš visų pajamų.
EBITDA - tai pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją. Skolintojai EBITDA naudoja skaičiuodami įmonės galimybę grąžinti paskolą ir sumokėti palūkanas.
EBIT marža parodo įmonės pelningumą per tam tikrą laikotarpį.
EBIT - įmonės veiklos vertinimo rodiklis, lygus įmonės pelnui prieš sumokant palūkanas ir mokesčius. EBIT rodiklis dažniausiai naudojamas EBIT maržos paskaičiavimui ir lyginimui (EBIT marža, kaip ir veiklos marža parodo veiklos efektyvumą), įmonės veiklos rezultatų sekimui ir lyginimui su ankstesniais periodais, santykinių rinkos rodiklių skaičiavimui.
Finansinių rodiklių lentelė
| Rodiklis | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Pajamos (€) | 13 933 546 | 12 231 875 | 12 191 482 |
| Pardavimai vienam darbuotojui (€) | 299 453 | 212 876 | 191 690 |
| Pelnas prieš mokesčius (€) | 2 136 750 | 696 940 | 526 163 |
| Grynasis pelnas (€) | 2 144 584 | 696 940 | 526 163 |
| Pelnas vienam darbuotojui (€) | 46 090 | 12 129 | 8 273 |
| Bendras pelningumas (%) | 27,56 | 23,01 | 22,93 |
| Grynasis pelningumas (%) | 15,39 | 5,70 | 4,32 |
| Nuosavas kapitalas (€) | 4 648 511 | 5 185 451 | 5 511 615 |
| Mokėtinos sumos ir įsipareigojimai (€) | 7 293 961 | 7 056 952 | 6 912 868 |
| Ilgalaikis turtas (€) | 3 716 789 | 4 205 841 | 4 400 506 |
| Trumpalaikis turtas (€) | 9 710 273 | 9 817 571 | 9 699 619 |
| Apyvartinio kapitalo poreikis | 0,49 | 0,52 | 0,50 |
| Skolos / nuosavybės rodiklis | 1,57 | 1,36 | 1,25 |
| EBITDA marža (%) | - | - | - |
| EBITDA (€) | 2 332 894 | 1 067 317 | 881 325 |
| EBIT marža (%) | 16,74 | 8,73 | 7,23 |
| EBIT (€) | 2 332 894 | 1 067 317 | 881 325 |
UAB "Elinta Motors" finansinių rodiklių pokyčiai 2024 metais (palyginti su ankstesniu laikotarpiu):
- Pajamos (€): 12 191 482 € (0 % pokytis)
- Pardavimai vienam darbuotojui (€): 191 690 € (-10 % pokytis)
- Pelnas prieš mokesčius (€): 526 163 € (-25 % pokytis)
- Grynasis pelnas (€): 526 163 € (-25 % pokytis)
- Pelnas vienam darbuotojui (€): 8 273 € (-32 % pokytis)
- Bendras pelningumas (%): 22,93 % (-0,35 % pokytis)
- Grynasis pelningumas (%): 4,32 % (-24,21 % pokytis)
- Nuosavas kapitalas (€): 5 511 615 € (6 % pokytis)
- Mokėtinos sumos ir įsipareigojimai (€): 6 912 868 € (-2 % pokytis)
- Ilgalaikis turtas (€): 4 400 506 € (5 % pokytis)
- Trumpalaikis turtas (€): 9 699 619 € (-1 % pokytis)
- Apyvartinio kapitalo poreikis: 0,50 (-3,85 % pokytis)
- Skolos / nuosavybės rodiklis: 1,25 (-8,09 % pokytis)
- EBIT marža (%): 7,23 % (-17,18 % pokytis)
- EBIT (€): 881 325 € (-17 % pokytis)

Kreditingumo ir patikimumo vertinimas
„Pre-Score“ ir „GOscore“ reitingai
Pre-Score - tai mūsų partnerio, SCORIFY, sukurtas statistinis prognozavimo modelis, grįstas atviraisiais įmonių duomenimis. Pre-Score prognozuoja įmonės bankroto tikimybę per ateinančius 12 mėnesių. Remiantis visais apie įmonę prieinamais duomenimis (ne tik atviraisiais), įsipareigojimų vykdymo tikimybę apskaičiuoja SCORIFY GOscore reitingas, kurį rasite įmonės kreditingumo ataskaitoje.
Svarbu: Pre-Score yra UAB SCORIFY nuomonė, išreikšta naudojant nustatytą ir apibrėžtą vertinimo skalę. SCORIFY nuomonė nebūtinai turi sutapti su kreditorių ar pačios įmonės nuomone apie jos finansinį patikimumą. UAB "Elinta Motors" įmonės Pre-Score reitingas yra B, kas rodo aukštą įmonės patikimumą.
Patikimumo skalė:
- A - Aukščiausias
- B - Aukštas
- C - Vidutinis
- D - Žemas
- E - Žemiausias
Įmonės vertė
Įmonės vertė skaičiuojama remiantis mūsų partnerio UAB SCORIFY perteklinės grąžos modeliu (angl. Excess return model), kuris vertina verslo gebėjimą generuoti vertę kuriantį pelną tiek trumpalaikėje, tiek ilgalaikėje perspektyvoje. Perteklinės grąžos modelio skaičiavimuose yra naudojami pagrindiniai pelningumo bei augimo rodikliai, kurie yra vertinami ir analizuojant įmonės finansinę būklę. Įmonės vertė padeda:
- Sužinoti, ar atsipirko investicijos į verslą.
- Palyginti savo, konkurentų ar verslo partnerių įmonių vertę.
- Sustiprinti derybinę poziciją įmonės pirkimo ar pardavimo atveju.
Kredito limitas
Kredito limitas - tai mūsų partnerio, kredito rizikos vertinimo bei dirbtinio intelekto profesionalų bendrovės SCORIFY produktas. Kredito limitas apskaičiuojamas remiantis bendrovės Juridinių asmenų registrui pateiktų finansinės atskaitomybės ataskaitų duomenimis bei GOscore - UAB SCORIFY statistiniu kredito rizikos vertinimo modeliu. Pagrindiniai finansiniai rodikliai, vertinami skaičiuojant kredito limitą, yra:
- Materialioji nuosavybė.
- Apyvartinis kapitalas.
- Pardavimai.
- Efektyvumo rodikliai.
- Pelningumo rodikliai.
- Likvidumo rodikliai.
Kredito limitas Jums padės:
- Preliminariai įsivertinti savo kreditavimo galimybes prieš imant paskolą ar perkant turtą išsimokėtinai (pvz., įrangą ar automobilį).
- Greitai ir paprastai įvertinti verslo partnerių finansines galimybes parduodant jiems prekes ar paslaugas taikant atidėtą mokėjimą.
UAB "Elinta Motors" kredito limitas apskaičiuotas kaip DIDELIS.
Darbuotojų ir transporto priemonių informacija
Darbuotojų skaičius ir atlyginimai
SODRA duomenimis, 2026-05-04 įmonėje dirbančių darbuotojų skaičius: 67.Vidutinė alga - tai darbo užmokestis arba kiti pajamų šaltiniai, nuo kurių mokami socialinio draudimo įmokos. Ši informacija pateikiama tik tuo atveju, jei įmonė turi daugiau nei 3 darbuotojus.
Vidutinis atlyginimas:
- 3 127,18 €
- 2 667,91 €
- 3 244,09 €

Įmonės transporto parkas
UAB „Elinta Motors“ turi 15 automobilių, iš kurių 9 priklauso įmonei, o 6 yra išperkami/nuomojami (duomenys 2026 m.).
Žaliasis indeksas - unikalus Okredo sprendimas, leidžiantis įvertinti įmonės autoparko CO2 pėdsaką.
Teisinė informacija ir skolos
Kredito istorija ir įsiskolinimai
UAB „Elinta Motors“ kredito istorijoje nėra registruotų nepadengtų skolų:
- Nepadengtų skolų skaičius: 0
- Bendra nepadengtų skolų suma: 0,00 €
SODRA skola - tai mokėtina įmonės valstybinio socialinio draudimo įmokų, baudų, delspinigių ir palūkanų suma, kuri pagal teisės aktus turėjo būti sumokėta prieš 2 darbo dienas iki duomenų viešinimo dienos. Duomenys apie skolas yra atnaujinami darbo dienomis, išskyrus pirmą darbo dieną, einančią po nedarbo (šventinės) dienos.
Ši įmonė neturi skolų SODRAI ir neturi skolų VMI.
Teismo procesai
Nėra registruotos informacijos apie teismo posėdžius (įmonė kaip atsakovas) per paskutinius 2 metus.
Nėra registruotos informacijos apie teismo posėdžius (įmonė kaip ieškovas) per paskutinius 2 metus.
Tačiau yra 2 bylos, kuriose UAB „Elinta Motors“ figūruoja kaip trečias asmuo:
-
Data: 2025-06-18
Bylos/proceso nr.: eAN2-196-928/2025
Suinteresuotas asmuo: UAB "Elinta Motors"
Institucija/pareigūnas, priėmęs nutarimą ATP/AN byloje: Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas
Esmė: Administraciniai nusižengimai, susiję su transportu ir kelių ūkiu
Nutartis: Pakeisti nutarimą, paskiriant švelnesnę nuobaudą arba nusprendžiant neskirti administracinės nuobaudos.
Teismas: Kauno apygardos teismas -
Data: 2025-04-28
Bylos/proceso nr.: eII-327-1165/2025
Suinteresuotas asmuo: UAB "Elinta Motors"
Institucija/pareigūnas, priėmęs nutarimą ATP/AN byloje: Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas
Esmė: Nutarimo administracinio nusižengimo byloje ROIK:24262592124
Adresas, susijęs su byla: Kauno r. sav., Karmėlavos sen., Biruliškių k., Terminalo g. 5, LT-54469
Energetinio naudingumo sertifikatas
Įmonės pastato, esančio Kauno r. sav., Karmėlavos sen., Biruliškių k., Terminalo g. 5, LT-54469, energetinio naudingumo duomenys:
- Sertifikato nr.: GM-0361-00795
- Išdavimo data: 2017-09-06
- Galiojimo data: 2027-09-06
- Šildomas plotas: 25.39 m²
- Šilumos šaltinis(-iai): Dujinis katilas be greitaeigio vandens šildymo
- Energijos sąnaudos (kWh/m²/metai): 0 kWh/m²/metai (skaičiuojamosios suminės energijos sąnaudos vienam kvadratiniam metrui pastato naudingojo ploto)
- CO₂ kiekis: 41.76 kg/m²/metai (pastato į aplinką išmetamas anglies dvideginio kiekis per metus)
- Energijos sąnaudos šildymui: 112.43 kWh/m²/metai
- Pastato paskirtis: Garažų, gamybos ir pramonės paskirties pastatai
- Energinio naudingumo klasė: B
Panašios įmonės
Šioje lentelėje pateikiamos įmonės, kurių veiklos pobūdis panašus į UAB „Elinta Motors“:
| Įmonės pavadinimas | Adresas | Įmonės kodas | Pagrindinė veikla | Statusas | Įregistravimo data | Pajamos | Darbuotojų sk. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| UAB "Malmar Lithuania" | Klaipėda, Liepų g. 4, LT-92114 | 304834105 | Variklinių transporto priemonių kitų dalių bei reikmenų gamyba | Veikiantis | 2018-04-27 | 10-20 mln. € | 73 |
| UAB "Commercial transport service" | Šilutės r. sav., Šilutės sen., Traksėdžių k., Klaipėdos g. 97, LT-99105 | 302299401 | Variklinių transporto priemonių gamyba | Veikiantis | 2009-01-20 | 10-20 mln. € | 62 |
| UAB "CARLSEN BALTIC" | Kaunas, Veiverių g. 150, LT-46391 | 300041523 | Variklinių transporto priemonių kėbulų gamyba; priekabų ir puspriekabių gamyba | Veikiantis | 2004-07-16 | 10-20 mln. € | 94 |
| METALISTAS LT UAB | Panevėžys, Šermukšnių g. 19, LT-35113 | 247736790 | Variklinių transporto priemonių kitų dalių bei reikmenų gamyba | Veikiantis | 1993-10-04 | 5-10 mln. € | 92 |
| UAB "Holmbergs Safety System" | Druskininkų sav., Viečiūnai, Verpėjų g. 26, LT-66496 | 302579780 | Variklinių transporto priemonių kitų dalių bei reikmenų gamyba | Veikiantis | 2011-01-04 | 5-10 mln. € | 98 |
Kas yra automobilių tiekimo grandinė?
tags: #elinta #motors #rekvizitai
